مرکز همایش های بین المللی حضرت امام خامنه ای
خانه
جستجو
ويژگي ها

سازه:

سازه هاي سالن اصلي ،دفاتر اداري شمالي و جنوبي،هال ،سينما،بال روم،كانوپي،كنكورس، اسكلت فلزي ميباشد كه برروي فونداسيون هاي بتني نواري،ديوار و پدستال قرارگرفته است.قطعات اسكلت فلزي در كارخانه ساخت و توليد و به محل سايت حمل گرديده و با اتصالات پيچ و مهره اي نصب ميگردد.در كارخانه كليه بازرسي ها از جمله بازرسي متريال ورودي،كنترل مواد مصرفي اعم از الكترود و سيم جوش،كنترل فرايند هاي برشكاري،مونتاژ و جوشكاري،كنترل ابعادي ،تست هاي غير مخرب ،سندبلاست و رنگ انجام ميگيرد.وزن اسكلت فلزي حدود 8500 تن مي باشد.اين سازه درسال 1392 به عنوان بهترين سازه فلزي در كشور توسط انجمن فولاد شناخته شده است.

 

 

 

پاركينگ 1و پاركينگ 2،پل VIP، ويلاهاي VIP ،ساختمان پست برق،موتورخانه، و ديوارهاي حائل از بتن آرمه ساخته شده است آرموتور مصرفي حدود 8100 تن ،قالب بندي حدود 150000 متر مربع، بتن سازه اي، مگر و پركننده حدود 100000 متر مكعب مي باشد.  

 

در قسمت سالن اصلي سازه اسكلت فلزي با سقف فضاكار با دهنه حداكثــــر 80 متر، ضخامت 6متر و ارتفاع داخـــلي حداكثر 30 متر مي باشد.ساختار طبقات در اين قسمت از كامپوزيت با سيستم عرشه فولادي است.در قسمت هال، بال روم و سينما سازه فلزي با سيستم خرپايي و در ساير فضاها از جمله پاركينگ، آشپزخانه و فضاهاي جنبي سازه اسكلت بتني با سقف دال تخت تعبيه شده است.

 

 

نما:

نماي سالن اصلي اين مجموعه از پنل هاي GFRC كه عبارت است از يك مصالح كامپوزيت با مقاومت فشاري و خمشي بالا و همچنين تحمل بالا در برابر ضربه و كشش مي باشد. در ساخت اين بتن از ماسه سيليكاتي،سيمان، مواد روان كننده،الياف شيشه با نسبت هاي مناسب مطابق با طرح اختلاط استفاده مي گردد كه دربرابر آتش سوزي مقاوم است

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
پوشش سقف

 

پوشش نهايي سقف سالن اصلي كلزيپ مي باشد كه تركيبي كامپوزيتي از آلومينيوم است. اين سقف پايدار، مقاوم در برابر خوردگي و بدون نياز به نگهداري مي باشد.پوسته نهايي اين نوع پوشش ها به وسيله دستگاه خاص دوخته شده و در طول و عرض گسترده و بدون درز بندي يا بطونه كاري ساليان متمادي در مقابل رطوبت دوام دارد.

در نماي نهايي پوشش هيچگونه پيچ يا پرچ استفاده نمي شود.

 

 

شيشه:

 

پوشش خارجي قسمت هايي از دفاتر شمالي و جنوبي،سالن اصلي و سازه كنكورس از شيشه مي باشد.

شيشه استفاده شده در اين بخش ها با ساختار هاي مشخص در 2 نوع اتصال نماي اسپايدر و اتصال نماي كرتين وال صورت مي پذيرد.

 

                                           
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
اسپايدر

 

 

 

                                                        

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
كراتين وال