مرکز همایش های بین المللی حضرت امام خامنه ای
خانه
جستجو
شهردار اصفهان در بازديد از پروژه مركز همايش هاي بين المللي:
شهردار اصفهان در بازديد از پروژه مركز همايش هاي بين المللي: شهردار اصفهان پروژه مركز همايش هاي بين المللي امام خامنه اي را بسته كاملي از خدمات مختلف خواند و گفت: با توجه به اين موضوع فاز بندي پروژه و افتتاح آنها ممكن است به اصل پروژه لطمه وارد كند96/07/22

شهردار اصفهان در حاشيه بازديد از مركز همايش هاي بين المللي امام خامنه اي اظهار كرد: از سال 89 مطالعات ساخت اين مركز انجام و نهايتا در سال 90 كلنگ اين پروژه به زمين زده شد. البته شهرهاي كيش، شيراز و اصفهان براي ساخت اين پروژه مطرح شده بودند كه نهايتا اصفهان براي ساخت اين مركز انتخاب شد.

وي افزود: قرار بود تا در شهريور سال 91 اين مركز افتتاح شود اما بروز مشكلات از افتتاح اين مركز جلوگيري كرد.

نوروزي بيان كرد: اين مركز از 3 بخش مجزا شامل سالن اصلي همايش ها، مجموعه تجاري و هتل تشكيل شده است.

شهردار اصفهان با اشاره به اينكه 450 ميليارد تومان برآورد هزينه كلي اين پروژه است گفت: در ابتداي احداث اين پروژه قرار بود تا دولت 100 ميليارد تومان از هزينه ها را متقبل شود اما تنها 20 ميليارد تومان اعتبارات دولتي براي اين پروژه تخصيص داده شد.

نوروزي با بيان اينكه تا به امروز 350 ميليارد تومان براي اين پروژه هزينه شده است اظهار كرد: 140 ميليارد تومان ديگر براي تكميل اين پروژه نياز است و اخيرا هم قرار است تا 65 ميليارد تومان را دولت بپردازد.

وي با اشاره به اينكه 66 درصد از پروژه تكميل شده است و باقي پروژه با همكاري پيمانكاران بايد اجرايي شود گفت: در ابتداي احداث اين پروژه، با حضور چند پيمانكار مباحث اجرايي دنبال مي شد اما مشكلات مانع از استمرار اين همكاري ها شد. البته هم اكنون 70 شركت و پيمانكار مختلف با مديريت اين پروژه همكاري دارند.

شهردار اصفهان پروژه مركز همايش ها را بسته كاملي از خدمات مختلف خواند كه بايد تمامي خدمات شامل سالن اصلي، هتل و مركز تجاري در كنار همديگر باشند.

نوروزي اذعان كرد: با وجود مشكلاتي كه در حوزه تامين مالي اين پروژه وجود دارد ناگزير از اولويت بندي بخش ها هستيم، اما به نظر مي رسد افتتاح اين پروژه را نمي توان محدود به افتتاح فاز هاي مختلف كرد ، چرا كه بخش هاي مختلف اين پروژه لازم و ملزوم يكديگرند و رعايت اين مهم است كه به اصل پروژه لطمه اي نخواهد زد.

وي اصفهان را شهري با افق جهاني شدن خواند و گفت: طبيعتا اصفهان مقتضياتي براي توسعه گردشگري دارد اما اين مهم نيازمند به توسعه زيرساخت هاست و يكي از اين زيرساخت ها تكميل اين پروژه است.

نوروزي مركز همايش هاي بين المللي امام خامنه اي را داراي شاخصه هاي بين المللي براي اجراي همايش هاي بين المللي دانست و اذعان كرد: اين سالن از بسياري از سالن هاي كشور به روزتر و پيشرفته تر است، براي همين بايد اين مكان به محلي براي برگزاري اجلاس و همايش هاي مختلف ملي و بين المللي تبديل شود.

1396/07/22 تاریخ بروزرسانی :
36 تعداد بازدید :