مرکز همایش های بین المللی حضرت امام خامنه ای
خانه
جستجو
اسلامي: احداث سالن اجلاس اصفهان نياز مبرم ملي است
اسلامي: احداث سالن اجلاس اصفهان نياز مبرم ملي است وزير راه و شهرسازي احداث سالن اجلاس را يكي از نيازهاي مبرم ملي برشمرد و گفت: بايد بتوانيم با احداث اين سالن، اجلاس‌هاي بزرگ برگزار كرده و از آن به خوبي بهره برداري كنيم، اگر سالن اجلاس خوب و جذابي داشته باشيم جاذبه‌هاي آن باعث مي‌شود كه بتوانيم برنامه‌هاي مطلوبي در آن برگزار كنيم.

محمد اسلامي ‌در نشست هم انديشي با مسئولان اصفهان كه در محل سالن اجلاس اصفهان برگزار شد، با بيان اينكه اصفهان بايد پيشرو باشد و اگر پيشرو نباشد اصفهان نيست، اظهار كرد: اصفهان هميشه پيشرو و خط شكن بوده است.

وي افزود: لازمه پيشرو بودن اصفهان فراهم آوري تمام زيرساخت‌هاي عمراني و فرهنگي است.

وزير راه و شهرسازي با اشاره به اينكه احداث پروژه اجلاس سران يك موضوع منطقه‌اي نيست، بلكه بين المللي است، خاطر نشان كرد: اصفهان، همواره در ساخت تمدن تأثير گذار بوده و است و آنچه را كه توليد و خلق كرده، بي منت در اختيار مردم قرار داده است.

وزير راه و شهرسازي تاكيد كرد: اصفهان مي‌تواند بسترساز زمينه‌هاي هنر، صنعت و ساير اشتغالات باشد، همانگونه كه كل كشور در همه زمينه‌ها از آن منتفع شده و صفت سودرساني، همواره در اصفهان وجود داشته است.

 اصفهان نقطه كانوني كشور است

اسلامي با اشاره به موضوعات توسعه‌اي اصفهان را نقطه كانوني كشور قلمداد كرد و گفت: همانطور كه ايران، نقطه كانوني كشورهاي ديگر است و چهار راه جهان محسوب مي‌شود و در خدمات رساني به همه ملت‌ها پيشگام بوده، اصفهان نيز اينگونه است.

 وي با تاكيد بر اينكه بايد زير ساخت‌هاي حمل و نقل در اصفهان به سرعت انجام شود، گفت: احداث فرودگاه جديد و قطار سريع السير در اصفهان با تمام پتانسيل‌هايي كه وجود دارد مي‌تواند متجلي شود.

وي با بيان اينكه سالن اجلاس مي‌تواند يك مركز تجارتي _ بين المللي شود، اظهار كرد: اين سالن، يكي از پروژه‌هاي مؤثر در كشور است و ما بايد براي تكميل آن مشكلاتش را پيگيري و رفع كنيم و تسهيلگري به وجود آوريم. همه آنهايي كه به ابعاد اين پروژه آگاه هستند بايد به سرعت وارد عمل شوند.

اسلامي با اشاره به لزوم بهره برداري از اين پروژه ادامه داد: بايد بتوانيم نقشه راهي به لحاظ حقوقي و فرصت آفريني اقتصادي براي آن به وجود آوريم و سرمايه‌ها را در آن به كار گيريم.

وزير راه و شهرسازي گفت: مهم‌ترين آيتمي كه در اصفهان به آن نياز است و ما هم به اين موضوع توجه مي‌كنيم اين است كه طرح‌ها و برنامه‌ها را به سمت كيفيت بخشيدن به زندگي مردم پيش ببريم تا مردم بتوانند يك زندگي با كيفيت داشته باشند.

 طرح‌هاي خوبي براي باز زنده سازي اصفهان انجام شده است

اسلامي، با بيان اينكه در شهرداري، همواره طرح‌هاي خوبي براي باز زنده سازي اصفهان به ويژه در بخش‌هاي ميراثي انجام شده است، گفت: پياده راه شدن مسيرهاي منتهي به ميدان نقش جهان و پياده راه شدن چهارباغ اقدامات بسيار خوبي است كه در شهر اصفهان انجام شده و اين رخدادها فرصت‌هاي بي نظيري را براي مردم و گردشگران به وجود آورده است.

وي اظهار كرد: احداث رينگ‌هاي شهري براي كاهش ترافيك و راه اندازي مترو از مهمترين مباحثي است كه در اصفهان رخ داده است.

وزير راه و شهرسازي تصريح كرد: اصفهان در حال حاضر مي‌تواند گام‌هاي بزرگ و مكملي را بر دارد تا بتواند پيشران‌هاي شكوفايي اقتصادي را حول محور استعدادهاي فرهنگي، گردشگري و دانش بنياني بچرخاند و زمينه توسعه بين المللي را فراهم كند.

 توسعه بين المللي در اصفهان

اسلامي اضافه كرد: توسعه بين المللي جزء فرصت‌هايي است كه اصفهان مي‌تواند در آن عرض اندام كند و ديپلماسي گردشگري و تجاري را رونق ببخشد. حوزه دانش بنياني اصفهان مملو از اين پتانسيل‌هاست و مديريت كشور توامان بايد طرح‌هايي را اجرا كند كه اصفهان بتواند همچنان نقش پيشتازي خودش را ايفا كند.

1398/10/01
254