مرکز همایش های بین المللی حضرت امام خامنه ای
خانه
جستجو
نوروزي: سالن اجلاس به بهره‌بردار نياز دارد
نوروزي: سالن اجلاس به بهره‌بردار نياز دارد شهردار اصفهان گفت: سالن اجلاس اصفهان نيازمند بهره بردار است و دولت بايد در اين زمينه همكاري داشته باشد.

 قدرت‌الله نوروزي در نشست هم انديشي با حضور وزير راه و شهرسازي در سالن همايش‌هاي بين المللي اصفهان با بيان اينكه قرار بود در سال 91 دولت 100 ميليارد تومان براي بهره برداري از سالن اجلاس پرداخت كند، اظهار كرد: از اين پول تنها 20 ميليارد تومان پرداخت شد و اين امر منجر به تعطيلي اين پروژه تا قبل از اين دوره مديريت شهري مواجه شد.

وي با بيان اينكه طي دو سال گذشته 384 ميليارد تومان پول براي پروژه اجلاس پرداخت كرده‌ايم، اضافه كرد: در حال حاضر  تمام بدهي‌هاي قبلي را تسويه كرده‌ايم و در بودجه سال 99 نيز 150 ميليارد تومان براي تكميل اين پروژه برآرود شده است.

شهردار اصفهان با تاكيد بر اينكه اجراي اين پروژه كار فوق العاده‌اي است و در حال حاضر نزديك به 80 درصد پيشرفت فيزيكي داشته، اضافه كرد: نحوه بهره برداري از اين پروژه نگراني ما است چرا كه بايد زير ساخت‌هاي تكميل اين مجموعه نظير فرودگاه نيز فراهم شود.

وي با بيان اينكه نمي‌توان اين مجموعه را نيمه تمام رها كرد چراكه با اين وجود نمي‌توانيم از داشته‌هايمان بهره برداري كنيم، ادامه داد: مدير منطقه 6 بر روي اين پروژه متمركز شده و متعهد شده است كه اين پروژه را به اتمام برساند؛ دغدغه ما مسائل مالي است كه حل خواهد شد.

نوروزي با بيان اينكه وزير راه و شهرسازي قول بازديد اين پروژه را در هر بار سفر به اصفهان داده است، گفت: از روزي كه وي وارد مجموعه راه و شهرسازي شده است هر مساله‌اي كه به وجود آمده به راحتي حل شده و يقين دارم با اراده‌اي كه اين وزير دارد، بتوانيم رينگ چهارم را تكميل كنيم.

وي با بيان اينكه بين 200 تا 300 نفر به صورت شبانه‌روزي براي بهره برداري از سالن اجلاس كار مي كنند، افزود: پيش‌بيني مي‌شود در ابتداي سال آينده، مجموعه سالن‌هاي اين پروژه را افتتاح ‌كنيم، از وزير راه و شهرسازي درخواست داريم در ارتباط با بهره بردار به ما كمك كند.وزير امور خارجه در خارج از كشور براي احداث اين پروژه چند جلسه ترتيب دادند و اكنون ما به بهره بردار نياز داريم.

شهردار اصفهان وجود سيستم صوتي قوي براي اين سالن را يكي از ضروريات دانست و ادامه داد: قبل از اينكه اين مجموعه ساخته شود، بسياري از تجهيزات خريداري شد كه اكنون جوابگو نيست.

وي با بيان اينكه تعيين كاربري‌ها بايد انجام شود، خاطر نشان كرد: ما در اين مجموعه منطقه ديپلماتيكي تعريف كرديم تا كشورهايي كه كنسولگري ندارند در اين مجموعه، كنسولگري احداث كنند؛ همچنين اين مكان مي‌تواند به يك مجموعه تجاري تبديل شود كه شركت‌هاي بازرگاني بتوانند در آن فعاليت كنند.

سالن اجلاس ماهانه 20 ميليارد تومان اعتبار مي‌خواهد

همچنين، ايرج مظفر، معاون عمران شهري شهرداري اصفهان گفت: اين پروژه يكي از پروژه‌هاي بزرگ شهرداري اصفهان است كه در زميني به مساحت 71 هكتار احداث شده است و موقعيت آن در جنوب شرقي شهر اصفهان و در كمر بندي شرقي غربي حلقه حفاظتي قرار دارد.

وي افزود: اوايل سال 90 با تصويب دولت وقت مقرر شد براي برگزاري سران اجلاس كشورهاي غير متعد مكاني احداث شود كه در آبان سال 92 اين موضوع به تصويب رسيد و زمين به شهرداري اصفهان تحويل داده شود.

معاون عمران شهري شهردار اصفهان ادامه داد: قرار بود تا آبان 91 سالن اصلي اين مجموعه تمام شود، ولي متاسفانه با تغيير سياست كمك دولت حذف شد و شهرداري آن زمان تصميم گرفت با هوشياري خودش و متناسب با درآمدي كه دارد اين كار را آغاز كند. از سال 90 ادامه كار آغاز شد و تا سال 93 هم اين حركت، حركت مثبتي بود. از سال 94 تا 97 در سرعت اجراي پروژه تعلل به وجود آمد و بودجه زيادي كه لازم بود، محقق نشد. از نيمه دوم سال 97 با دستوري كه شهردار دادند تقريباً اين پروژه خوب پيش رفت و در سال 98، 16 برابر نسبت به سال قبل پيشرفت داشت.

وي گفت: اين پروژه از دو بخش سالن اصلي و جنبي تشكيل شده و بخشي ديگر هتل و تجاري است. به دليل كمبود بودجه در اين بخش پيشرفت چنداني نداريم و بخش‌هايي از آن باقي مانده است. تمام بودجه‌اي كه تا به حال صرف شده است از بودجه شهرداري بوده و ما تا كنون 20 تا 25 ميليارد قرارداد تكميل شده و در حدود 280 ميليارد هم قرارداد در دست اقدام داريم كه قرار است تا پايان سال 99 اين پروژه را كه 670 ميليارد تومان هزينه دارد تكميل كنيم.

مظفر با بيان اينكه ماهانه 20 ميليارد تومان مي‌خواهيم تا بتوانيم تا سال 99 اين پروژه را به بهره برداري برسانيم، تصريح كرد: اجراي اين پروژه براي شهرداري اصفهان بسيار سنگين است و انتظار مي‌رود با توجه به اينكه اين پروژه ملي و بين المللي است با بالاترين استانداردهاي روز ساخته شود، بر همين اساس سعي مي‌كنيم كه با متد روز پيش رويم  تا پشيمان نشويم. انتظار مي‌رود باكمك هايي كه به اين بخش مي‌شود بتوانيم پروژه را در وقت معين به بهره برداري برسانيم.

1398/10/01
274