مرکز همایش های بین المللی حضرت امام خامنه ای
خانه
جستجو
استفاده از ظرفيت بخش خصوصي در تكميل پروژه سالن اجلاس
استفاده از ظرفيت بخش خصوصي در تكميل پروژه سالن اجلاس در جلسه هم انديشي مديران شهري بر استفاده از ظرفيت بخش خصوصي در تكميل سالن اجلاس اصفهان تاكيد شد.

سه شنبه 5 تيرماه- جلسه هم‌انديشي مديران شهري و سرمايه‌گذاران بخش خصوصي در خصوص سالن اجلاس اصفهان در سالن اجتماعات اين پروژه برگزار شد.

معاون عمران شهري شهرداري اصفهان در اين نشست اظهار كرد: سالن اجلاس پروژه‌اي بين‌المللي است كه شامل يك سالن اصلي و چند سالن پشتيبان است.

 ايرج مظفر با بيان اينكه اين طرح از نظر دسترسي موقعيت مناسبي دارد و به حلقه چهارم ترافيكي متصل است، افزود: اين طرح از نظر وضعيت توپوگرافي در منطقه‌اي بلندمرتبه قرار دارد. همچنين طراحي آن به صورت نبم‌كره است كه نشان از نصف جهان دارد.

وي با بيان اينكه مساحت سالن اصلي اين پروژه  3100 متر مربع است، ادامه داد: 1154 عدد صندلي براي تماشاگران در اين مجموعه پيش بيني شده كه  616 صندلي در طبقه اول و 616 صندلي در طبقه دوم قرار دارد.

280 ميليارد تومان اعتبار نياز است تا سالن اجلاس تكميل شود

محمدرضا بركت، مدير منطقه 6 شهرداري اصفهان در اين جلسه گفت: جلسات همفكري و تعامل ميان سرمايه‌گذاران پروژه سالن اجلاس در چند مرحله تشكيل خواهد شد، زيرا در نظر داريم از ظرفيت سرمايه گذاران بخش خصوصي براي تكميل اين پروژه استفاده كنيم.

وي افزود: لازم است يك بازي برد-برد براي شهرداري و سرمايه گذاران ايجاد شود تا بتوانيم پروژه هاي شهري را به ثمر برسانيم.

مدير منطقه 6 شهرداري اصفهان اضافه كرد: قرار بود بخشي از هزينه ساخت اين پروژه را دولت بر عهده گيرد، اما دولت تنها مقدار بسيار كمي از هزينه‌ها را پرداخت كرد و مابقي اعتبارات از سوي شهرداري اصفهان تامين شد.

بركت خاطرنشان كرد: به جز هزينه‌هاي مركز تجاري و هتل‌ها، بالغ بر 280 ميليارد تومان اعتبار نياز است تا اين پروژه به پايان برسد.

وي افزود: با توجه به اينكه اين طرح يكي از بزرگترين پروژه‌هاي اقتصادي كشور است، با تشكيل اين گونه جلسات تلاش مي شود با سرمايه‌گذاران تعاملي ايجاد شود تا با موضوعات و مشكلات اين طرح آشنا شوند و مشاركت خود را آغاز كنند.

استفاده از ظرفيت بخش خصوصي براي توسعه شهر

جواد حاتمي، مدير كل سرمايه انساني و بازرسي شهرداري اصفهان در اين نشست گفت: بخش بسياري از توسعه شهر را شركت‌هاي خصوصي مي‌توانند بر عهده بگيرند در همين راستا شهر اصفهان نيازمند ظرفيت سازي در بخش خصوصي است، زيرا اين كلانشهر اين استعداد را دارد كه رويكردي متفاوت براي توسعه شهر در نظر بگيرد.

وي افزود: پروژه سالن اجلاس پس از بهره‌برداري، ظرفيت گردشگري و ساخت و ساز را افزايش داده و فرصتي را براي اشتغال‌زايي ايجاد مي‌كند.

مدير كل سرمايه انساني و بازرسي شهرداري اصفهان اضافه كرد: زمين مورد نياز، مجوز و مشوق اتمام اين پروژه را معاونت اقتصادي و شوراي شهر تعيين مي‌كنند و شهرداري عرضه مي‌كند، اما بر اساس بازديدهايي كه از ديگر پروژه‌ها شده، بهتر است سرمايه‌گذاري، بومي‌سازي تجربه‌ها و پبشنهاد دهنده طرح‌ها از سوي بخش خصوصي باشد.

1397/04/06 تاریخ بروزرسانی :
153 تعداد بازدید :