مرکز همایش های بین المللی حضرت امام خامنه ای
خانه
جستجو
دكتر نوروزي :جهش عمراني پروژه مركز همايش‌ها/ براي اتمام كار 300 ميليارد ديگر مي خواهيم
دكتر نوروزي :جهش عمراني پروژه مركز همايش‌ها/ براي اتمام كار 300 ميليارد ديگر مي خواهيم شهردار اصفهان گفت: براي اتمام پروژه سالن‌‎هاي اجلاس، محوطه‌سازي، دسترسي به بزرگراه و ايجاد پل شهيد روح‌ الامين، 300 ميليارد تومان ديگر اعتبار نياز است تا پايان سال پروژه تكميل شود.

قدرت الله نوروزي صبح امروز_چهارشنبه 28 فروردين ماه_ در حاشيه جلسه بررسي روند پيشرفت پروژه‌هاي عمراني شهر در گفت و گو با خبرنگار ايمنا با اشاره به پروژه مركز همايش‌هاي بين المللي اظهار كرد: اين پروژه تا قبل از فعاليت دوره جديد مديريت شهري اصفهان به دليل پرداخت نكردن ديون و برخي ديگر از مشكلات، تقريباً تعطيل شده بود، اما در يك سال گذشته با تلاش‌هاي بي‌وقفه‌اي كه صورت گرفت، تمامي مطالبات پيمانكاران پرداخت و فعاليت با جديت از سر گرفته شد.

شهردار اصفهان با ابراز خرسندي از روند انجام فعاليت‌ها در پروژه مركز همايش‌ها، تصريح كرد: خوشبختانه در انجام تعهدات پيشرفت بسيار خوبي را شاهد هستيم همچنين بخش زيادي از آزادسازي‌ها انجام شده و تنها بخش‌هاي محدودي باقي مانده است.

وي ادامه داد: در ابتدا قرار بود اين پروژه با 100 ميليارد تومان اعتبار كمكي از سوي دولت احداث شود، اما در سال‌هاي قبل دولت تنها 20 ميليارد تومان به اين پروژه كمك كرد و به دليل تأخيراتي كه در پرداخت اعتبارات داشت و همچنين با توجه به افزايش قيمت‌ها تاكنون 300 ميليارد تومان در اين پروژه هزينه شده است.

نوروزي افزود: از مجموع 300 ميليارد تومان اعتبار هزينه شده در پروژه مركز همايش‌ها، نزديك به 100 ميليارد تومان در يك سال گذشته به مطالبات پيمانكاران و انجام بعضي از اقدامات جديد اختصاص يافته كه پرداخت شده است.

وي با بيان اينكه براي اتمام پروژه سالن‌هاي اجلاس، محوطه‌سازي، دسترسي به بزرگراه و ايجاد پل شهيد روح‌الامين، 300 ميليارد تومان ديگر اعتبار نياز است، گفت: مقرر شد با تأمين مالي تا پايان سال 98 اين پروژه‌ها تكميل شود و اميدواريم اين عشق به كاري كه وجود دارد و فعاليت‌هاي همه جانبه‌اي كه صورت گرفته، ادامه پيدا كند و تا پايان امسال شاهد تكميل و بهره برداري از اين پروژه‌ها باشيم.

شهردار اصفهان افزود: نكته بسيار مهم اين است پروژه اي كه تعطيل و متوقف شده بود، امروز 200 نفر مهندس، كارشناس و كارگر در آن در حال فعاليت هستند، 27 قرارداد با 23 پيمانكار تنظيم شده و پيمانكاران به كار مشغول هستند.

نوروزي گفت: علي‌رغم وجود شرايط اقتصادي سخت، شاهد رونق و پيشرفت كار در پروژه مركز همايش‌ها هستيم كه در اين فرصت از تمام دست اندركاران، پيمانكاران، مهندسان، كارگران و مسئولان شهرداري كه با تمام وجود ايستاده‌اند تا تأمين مالي و سرعت پيشرفت پروژه به شرايط خوبي برسد، قدرداني مي‌كنيم.

وي با اشاره به روند پيشرفت پروژه حلقه حفاظتي شهر، تصريح كرد: به جرأت مي‌توان گفت حلقه حفاظتي، بزرگترين پروژه‌اي است كه در حال حاضر درگير آن خواهيم بود.

شهردار اصفهان گفت: عمليات احداث پلي كه از بزرگراه شهيد اردستاني عبور مي‌كند، آذرماه سال گذشته آغاز شد كه طبق جدول زمانبندي، اميدواريم در موعد تعيين شده مورد بهره‌برداري قرار گيرد.

وي از كلنگ‌زني پروژه «مجموعه پل‌ها و تقاطع غيرهمسطح نصف‌جهان» در روز پنجشنبه 29 فروردين ماه خبر داد و افزود: براي اجراي اين پروژه كه در مجاورت كارخانه قند جانمايي شده، اعتباري افزون بر 120 ميليارد تومان نياز است، البته خوشبختانه آزادسازي آن انجام شده است.

نوروزي با بيان اينكه پيمانكار پروژه مجموعه پل‌ها و تقاطع غيرهمسطح نصف‌جهان شركت عمران وابسته به شهرداري اصفهان است كه اميدواريم احداث آن طبق جدول زمانبندي پيش رود، گفت: آزادسازي‌هايي‌ كه بايد حدفاصل كارخانه قند تا بزرگراه شهيد اردستاني انجام شود به طول شش كيلومتر است كه برنامه‌ريزي خوبي براي آن انجام شده است.

وي گفت: آزادسازي و احداث بخشي از رينگ، حدفاصل جاده فرزانگان تا خيابان آيت الله غفاري به طول حدود 2700 متر آغاز شده كه به زودي افتتاح مي‌شود، همچنين مسير ديگر از پل آيت الله غفاري تا تقاطع غيرهمسطح در بزرگراه شهيد اردستاني به طول حدود سه كيلومتر نيز در آينده نزديك به اتمام مي‌رسد.

1398/01/29
30